جو ویتالی؛ قانون جذب و رازهای بودای اینترنت

بودای اینترنت جو ویتالی

دکتر جو ویتالی Joseph Vitale که به خاطر معنویت عمیق و موفقیت در بازاریابی به «بودای اینترنت» معروفه، کتاب های بیشماری نوشته. اما او احتمالاً بیشتر به خاطر حضورش تو مستند راز که درباره قانون جذب بود، شناخته میشه. اون شهرتش را از طریق کتابا و مشاوره های بازاریابیش به دست آورد. معروف ترین کتابش عامل جذب (The Attractor Factor) نام داره. جو ویتالی همچنین یه متخصص هیپنوتیزم و یه نوازنده است که تا الان چهار آلبوم به نام خودش منتشر کرده. به نظر میاد که جو ویتالی آدم جالبی باشه، بریم ببینیم دقیقاً کیه!

درباره زندگی جو ویتالی

جوزف جو ویتالی در 29 دسامبر سال 1952 تو نیلز، اوهایو متولد شد. تو یه مصاحبه آنلاین، اون درباره کودکیش تو اوهایو صحبت میکنه: «برادرم در راه آهن کار میکرد و من هم مشغول ساختن مسیرای ریلی بودم. با هم همکار بودیم، ولی ازین کار متنفر بودم. میخواستم نویسنده بشم، رُمان بنویسم، تو جوانی بیشتر به دلیل بیکاری تو اوهایو به تگزاس نقل مکان کرده. تو دالاس مدتی بی خانمان بوده و تو پله های اداره پست میخوابیده. سپس به هوستون نقل مکان کرده، جایی که مدت طولانی تو فقر زندگی میکرده».

اون میگه: «من طرز فکر یه فقیر رو داشتم که تغییرس برام بسیار دشوار بود». اون ازدواج کرد، اما اونا همش با هم درگیر بودن. جو به عنوان راننده تاکسی، گزارشگر و کارگر کار میکرد. جو به یاد داره که بسیار گریه میکرده، چون از زندگی و تجربیاتش خیلی ناامید شده بود.

اون سرانجام به استخدام اِکسون دراومد، جایی که حدود پنج سال اونجا موند. تو این مدت او نخستین کتاب خودش رو با عنوان «ذن و هنر نوشتن» رو منتشر کرد، که این یه تجربه عالی برای یادگیری بود. اون دید که ناشران نمیدونن چگونه باید کتاب بنویسن، اونا فقط میدونن که چگونه میتونن کتاب چاپ کنن! بنابراین، اون تصمیم گرفت که تبلیغ کتاب

خودش رو به دست بگیره. پس به دانش آموز مقاله نویس و بازاریاب و تبلیغات تبدیل شد و همونطور که خودش بیان میکنه، مشتری اول خودش بوده. اون ابتدا به صورت رایگان به افراد توضیح میداد، اما سپس شخصی به اون گفت که میتونه برای این کار نرخ ساعتی رو از مردم دریافت کنه. بنابراین اون شروع به گرفتن 25 دلار در هر ساعت کرد. اون هنوز تلاش میکرد، اما نام اون به مرور زمان تو هوستون معروف شد، اون از فقر رها شد و دیگه بی خانمان نبود.

بودای اینترنت متولد میشه!

با ظهوراینترنت، تجارت اون واقعاً رونق گرفت. اون تو دهه 1990 نسبت به اینترنت بدبینی داشت. اما خیلی زود شروع به برقراری ارتباط با اون کرد و کارهایی رو که تو هیوستون انجام میداد، به صورت آنلاین پخش میکرد. مارک جونر، بازاریاب اینترنتی، اونو به نویسنده‌ای هیبنوتیزم‌شده تو کتاب اینترنتی تبدیل کرد، وب سایت خودش رو ایجاد کرد و اون رو با قیمت 29،95 دلار تو معرض فروش قرار داد. اون تا شب بالای600 نسخه فروخت.

اون از قدرت این کانال بازاریابی جدید متحیر شد. ازون زمان به بعد، جو ویتالی دانش گسترده ای تو زمینه بازاریابی اینترنتی جمع کرد و بیش از 25 ساله که از تکنیک های درست و واقعی خودش برای موفقیت استفاده میکنه، به طوری که به بودای اینترنت معروفه. ویتالی با همکاری با قانون جذب (LOA)، محصولات بسیاری رو برای رشد بیشتر معنویات افراد ایجاد کرد. اون ها به افراد می آموزن که چگونه اصول قانون جذب رو به کار بگیرن تا به اونچه که تو زندگیشون میخوان، برسن.

جو ویتالی علاوه بر اینکه یه بازاریاب موفق اینترنتی، مشاور، استاد هیپنوتیزم و آموزگار قانون جذبه، همچنین یه موسیقیدان و کلکسیون دار کتاب های نادر هم هست. تو مصاحبه‌ای که برای هافینگتون پست ارائه‌داد. جو ویتالی درباره‌ی مجموعه کتابای خودش صحبت میکنه، که شامل نسخه‌ی نادر امضاشده Think and Grow Rich توسط ناپلئون هیله. امروز اون مدیرعامل بازاریابی هیبنوتیزم و معلم مشهوری در کمک به خودشناسیه.

برای مطالعه‌ی زندگینامه‌ی اندرو کارنگی؛ مردی که انجیل ثروت رو نوشت کلیک کنید.

آموزه ها و فلسفه جو ویتالی

فلسفه کلی جو ویتالی مبنی بر اینه که همه میخوان خوشبخت و موفق باشن. ما میخوایم به آرامش برسیم و هر اونچه که تو زندگی تصور میکنیم رو میخواییم. چون معتقدیم که بهمون کمک میکنه تا تو صلح باشیم. اما چیزی که بسیاری از مردم درک نمیکنن، اینه که صلح در حال حاضر، تو همین لحظس. به عنوان مثال، حتی اگه از وضعیت فعلی خودتون راضی نیستین، احتمالاً در مقایسه با افرادی که تو کشورهای جهان سوم زندگی میکنن، مثل یه پادشاه زندگی میکنین.

بنابراین میتونین وضعیت فعلی خودتون رو به عنوان مکانی برای امنیت بپذیرین و تغییراتی رو که میخواین از اون مکان صلح آمیز ببینین، آشکار کنین. این یکی از راه های غلبه بر باورهای منفی و احساس کمبود ارزشه، که با استفاده از قدرت کنونی برای ما به عنوان یه مزیته. ایده اصلی تو آموزه های ویتالی، اعتقاد به اون چیزیه که میگین و انجام میدین. اگه به اهدافتون اعتقاد داشته باشین، اونا تحقق پیدا میکنن، چه در مورد پول، سلامتی یا روابط بهتر باشه. اون همچنین تأکیدمیکنه که رضایت و تحقق تو زندگی، با کار مداوم در جهت‌رسیدن به اون، حاصل میشه.

Joseph Vitale
Joseph Vitale

جو ویتالی و راز قانون جذب

با توجه به تخصصش تو زمینه قانون جذب، از ویتالی دعوت شد تا یکی از ستارگان فیلم راز (2006) باشه. راز اغلب اولین نمایش از افرادی هست که به ایده هایی برای ظهور راز چهان میپردازن. نقش دکتر جو ویتالی تو فیلم راز و تو كتاب مرتبط با آن موازیه و مدت كوتاهی بعد از رهاییش، مصاحبه ای رو لری كینگ لایو درمورد راز داشت.

این برنامه توسط جو بیش از یک دهه تهیه و اصلاح‌شده. برنامه راز در مفهوم آینه مخفی تجلی یافت. آینه‌ی مخفی مبنی بر تکنیکای علمیه که به اثبات‌رسیده و به پیشرفت و شناسایی مبارزات شخصی میپردازه، از جمله محدود کردن اعتقادات، موانع موفقیت، مقاصد ضد و اقدامات خود خرابکارانه.

این یه فرآیند بسیار جذاب و قدرتمنده که باعث میشه در مقابل یه آینه به درون خود نگاه کنین. این کار بهتون کمک میکنه تا هوشیار بشین و با خواسته هاتون در ارتباط باشین. هدف آینه مخفی، دستیابی به موفقیتای طراحی شدس که در الهی رو براتون باز میکنه و حقیقت و فراوانی نهایی رو براتون به ارمغان میاره. این برنامه هیچ ارتباطی با دین و یا جایگزینی هرگونه اعتقاد یا باورهای اصلی نداره، اما به مردم کمک میکنه تا به رفع باورای محدودشون بپردازن.

تاثیر دعا در قانون جذب

جو ویتالی همچنین در مورد تأثیر دعا در قانون جذب میگه: « توسط دکتر جین گودال که به‌دلیل تلاش مستمرش برای صلح، به عنوان پیامبر صلح سازمان ملل متحد برگزیده‌شد. اون به نظر میرسه که بیشتر جنبه های منازعه جهانی رو همونطور که امروزه اونا رو میشناسیم، لمس میکنه و اونا رو به همه موجودات زنده ربط میده. دعا برای صلح جهانی، به قدرت معنوی بزرگی که تو اون زندگی میکنیم و حرکت میکنیم و هستی خودمون رو خواستاریم مربوط میشه.

ما همیشه دعا میکنیم که ذهنمون رو نسبت به ایده های جدید باز نگه داریم و از پیروی عقاید مذهبی خودداری کنیم. با این کار ممکنه در فهم ماهیت همه موجودات زنده و ارتباطمون با جهان طبیعی رشد کنیم. ممکنه درونمون بیشتر از سخاوت روح و دلسوزی و عشق واقعی به تمام زندگی پُر بشه. ممکنه در تلاش برای اِلتیام صدماتی که به طبیعت وارد کردیم باشیم و حرصمون رو برای امور مادی کنترل کنیم».

پرسش و پاسخ

جو ویتالی کیه؟

او پیشگام قانون جذب در جهانه که در تونسته در برنامه های تلویزیونی و همچنین انتشار کتاب، افکارشو به جهانیان نشون بده.

جو ویتالی چیکار کرده؟

مهمترین کارهای ویتالی رو میشه:
پرداختن‌به رازهای جهان در مورد زندگی، موفقیت، عشق و بسیاری موارد دیگه‌ای دونست.

جو ویتالی اهل کجاس؟

او اهل آمریکاس و به دلیل زندگی بسیار پُر تلاطم و جالبش، در حوزه‌ی توسعه‌ی فردی، آدمی شاخته‌شده به حساب میاد.

دعای اعجاب انگیز جو ویتالی

«باید هر انسانی رو همونجور که هس، براش ارزش قائل شیم و به روحیه ای که در اون هس برسیم و از قدرت هر فرد برای تغییر جهان استفاده کنیم. ما برای عدالت اجتماعی دعا میکنیم، برای کاهش فقر فلج آور که میلیون ها انسان رو تو سراسر جهان محکوم به بدبختی کرده. گرسنه، بیمار و کاملاً بدون امید دعا میکنیم. ما برای بچه‌هایی که در حال گرسنگیند و محکوم‌به بی خانمانی، بردگی، فحشا و به‌ویژه برای کسانی که مجبور به جنگ هستند
دعا میکنیم.

ما برای قربانیان خشونت و جنگ، برای مجروحان جسمی و ذهنی دعا میکنیم. برای تعداد زیادی از پناهنده ها که از طریق جنگ یا نابودی کامل محیط زندگیشون، مجبور شدن از خونه هاشون به مکان های بیگانه فرار کنن، دعا میکنیم.

برای تحمل درد و رنج حیوانات توهمه جا، برای پایان درد ناشی از آزمایش های علمی، کشاورزی، پرورش خز، تیراندازی، شکار، آموزش و سرگرمی اهانت آمیز صاحبان حیوان خانگی به اونا و سایر اشکالی از سوء استفاده از قبیل، اضافه بار و کار بیش از حد حیوانات دعا میکنیم.

آیا پایانی برای ظلم هست؟

برای پایان‌دادن به ظلم، برای انسان و چه حیوانات دیگر، برای تمام کردن به زورگویی و شکنجه به تمام اشکالش دعا میکنیم. ما دعا میکنیم که آرامش رو به خاطر بخشش و نیرویی که تو دوست داشتن بدست میاریم، بیاموزیم. که ممکنه یاد بگیریم با قلبمون ببینیم و درک کنیم. یاد بگیریم از وجودمون شادمان بشیم.

ما با فروتنی برای این چیزا دعا میکنیم. ما به دلیل امیدی که در درونمونه، به دلیل ایمان به پیروزی نهایی روح انسان دعا میکنیم. به خاطر عشقمون به آفرینش و اعتمادمون به خدا دعا میکنیم. ما بیش از همه برای صلح تو سراسر جهان دعا میکنیم. من این دعای زیبا و باشکوه رو دوست دارم. هر درخواستی به طور واضح و مشخص بیان‌شده و از اونا میخواد كه عشق، صلح و مهربانی رو به همه موجودات زمین نشون بدن، نه فقط به انسان ها».

جملات زیبا از جو ویتالی

«هدف باید کمی شما رو بترسونه و بسیار هیجان زده‌کنه»
«واقعاً مهمه که احساس خوبی داشته باشین. از اونجا که این احساس خوب همون چیزیه که به عنوان سیگنال به جهان منتقل میشه و شروع به جذب بیشتر خودش به شما میکنه. بنابراین هرچه احساس خیلی خوبی داشته باشین، چیزای بیشتری رو جذب میکنین که باعث بالاتر رفتنتون میشه»

«کسی به بیرون نگاه میکنه، تنها میبینه و کسی که به درون نگاه میکنه، بیدار میشه»
« این یه مفهوم روشن کننده برای ذهنه، یعنی زندگی کردن به این معناس که زندگیتونو مانند گذشته متحول کنین»
«وقتی من بیدار شوم، شما رو هم بیدار خواهم کرد»
«تنها هدف پول، ابرازی برای قدردانیه»

«خودتون رو امیدوار کنین. اونقدر قوی باشین که هیچ چیزی نتونه آرامش ذهنتون رو برهم بزنه. با هر کسی که صحبت میکنین، سخن از سلامتی، خوشبختی و سعادت رو بزنین، برای اینکه تمام دوستانتون احساس کنن که چیز ارزشمندی درونشون وجود دارد. به سمت آفتابی همه چیز نگاه کنین و خوش بینی خودتون رو به واقعیت تبدیل کنین. فقط به بهترین فکر کنین، برای بهترین ها کار کنین و فقط بهترین ها رو درخواست کنین.

به همون اندازه مشتاق موفقیت دیگرون باشین که برای خودتون هستین. فراموش کنین اشتباهات گذشته رو و دستاوردای بیشتر آینده رو پیش ببرین. وقت زیادی رو برای بهبود خودتون اختصاص بدین، چون دیگه وقت برای انتقاد از دیگرون رو ندارین. برای نگرانی ها، بیش از حد بزرگ. برای عصبانیت، بیش از حد خوش طینت و برای ترس، بیش از حد قوی باشین. زندگی در این ایمان خلاصه میشه، تا زمانی تمام جهان در کنار شماس که با آنچه که در درونتون وجود داره صادق باشین»

هیچکس مقصر نیست

«شما هنگامی که به خداوند اعتماد کردین تا ازتون مراقبت کنه، احساس بهتری خواهید داشت»
«هر اونچه که میخواین و هر چیزی که تجربه میکنین، همه و همه در درون شماس و اگه میخواین چیزی رو تغییر بدین، باید از درونتون شروع کنین، نه از بیرون. هیچ کس مقصر نیس و مقصر اصلی شمایین»
«وقتی میدونین چی میخواین، پس تمام کاری که باید انجام بدین اینه که فکر کنین و اون رو احساس کنین»
«شعارهای تکراری از مانترا گایاتری، همچنین راهی قدرتمند برای نیل به اهدافتونه»

«هدف از زندگی، بازگشت به عشق، لحظه به لحظه اس. برای تحقق این هدف، فرد باید تصدیق كنه كه صد در درصد مسئول ایجاد زندگی خودشه. اون باید درک کنه که این افکار اونه که زندگیش رو لحظه به لحظه تغییر میده، نه مشکلات مردم، مکان ها و موقعیت ها! اون باید درک کنه که هیچ چیزی بیرون از خودش وجود نداره»

زندگینامه و مسیر زندگی بزرگان را در راه مرجانی ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *